Péče o tetování

1. Pokud je tetování zakryto obyčejnou folií ( bandáž ) , odstraňte ji po 2 – 6ti hodinách a tetování omyjte tekoucí vodou a mýdlem ( doporučuji antibakteriální mýdlo : Protex, Detol, … ). Po umytí tetování osušte čistým ručníkem nebo ubrouskem. Osoušet přikládáním, NE otíráním! Vše provádějte čistýma rukama, zabráníte tak infekci.

 

2. Po osušení doporučuji ponechat tetování několik dalších hodin v klidu, nejlépe přes noc jen překryté čistým oděvem. Tetování si během té doby vytvoří ochrannou vrstvu a nebude tak citlivé v následujících dnech. Ráno tetování znovu omyjte vodou a mýdlem a po osušení opatrně potřete slabou vrstvou hojivého krému (Bepanthen Tattoo, Balea Tattoo nebo nějaký z mnoha Tattoo Aftercare krémů) a opakujte to 2x – 4x denně.

 

3. Tetování nesmíte mazat příliš mnoho, mohlo by to způsobit mokvání nebo výskyt vyrážky, či pupínků. V případě mazání méně znamená více! Jde hlavně o to, aby se do tetování dostaly hojivé látky obsažené v krému. Ale pozor! Nemazat je taky problém! Pokud zapomenete a tetování jeden den nenamažete, dojde k vyschnutí a to může způsobit předčasné popraskání stroupků což tetování nesvědčí. Tetování ošetřujte krémem dokud se zcela nezhojí.

 

4. Na tetování se mohou, ale nemusí vytvořit stroupky. Neloupat a neškrábat! Po zahojení promazávejte tetování už jen ráno a večer (doporučuji krémy s vitamínem E, nebo např. Měsíčková Indulona.), dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky.

 

5. První týdny se vyvarujte koupání, sauny, a náročných sportovních aktivit. Po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu léčebného procesu. Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním a tetování máčejte co nejméně. Vyvarujte se opalování (i v soláriu) alespoň na dobu 30ti dnů. Vnitřní zhojení narušené pokožky může trvat až několik měsíců.

 

6. Působením času, UV zářením a stárnutím pokožky může dojít na tetování ke změnám. Starejte se proto o tetování pravidelným používáním krémů obsahujících vitamín E.

 

7. V případě použití hojící folie ji nechte nalepenou 5-6 dní, poté sundejte. Buď rychlým škubnutím, nebo lze sundávát pomalu pod vodou. V průběhu hojení se pod folií nahromadí tekutina s barvou – to je zcela normální a není třeba panikařit. V žádném případě nepropichovat!! Pokud nebude tetování po sundání folie zcela zahojené, ošetřujte ho pomocí hojivého krému viz výše.

 

8. PAMATUJTE! Opalování poškozuje Vaše tetování. Neopalujte ho, nebo ho alespoň chraňte opalovacím krémem se silným UV filtrem!

 

9. Nelze darovat krev po dobu 6ti měsíců od provedení tetování! V případě jakýchkoliv dotazů, komplikací a nejasností mě neprodleně kontaktujte.